O.S.E.K.K. – H.W.B.F. – Αθήνα, 3 Φεβρουαρίου 2003

9ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ

2η αγωνιστική 2-3/2/2003

Α’ Εθνική κατηγορία

Πτολεμαίος TOTTIS-Αργοναύτες Βόλου 83-23 (46-11)

Διαιτητές: Πλεξίδας-Τσιαπλής

Πτολεμαίος TOTTIS (Παπάζογλου): Ιωαννίδης 4, Γιοβάνοβιτς 33, Χατζόπουλος 6, Μαλακόζης 2, Σιώψης 2, Πετράκης 2, Μουγιεζίνοβιτς 4, Χατζησάββας 6, Μπόμπορας 5, Τσαπανίδης 19

Αργοναύτες Βόλου (Ισόπουλος):

Μπαρμπαγεωργόπουλος 4, Κράπαλος, Βλαχάκης 4, Ανετόπουλος, Κοντού, Μπαρτζώκας 3, Μαλάτος 12

Αετοί Αθηνών-Μέγας Αλέξανδρος 36-38 (13-23) Διαιτητές: Παυλόπουλος-Ντάβαρης

Αετοί Αθηνών (Ζαχαράκης): Μουμτζόγλου 16, Ελευθεριάδης, Κωνσταντίνου, Κωνσταντινόπουλος 6, Κουνιάς 6, Ζαφειρόπουλος 4, Χρηστάκης, Παπαστάμος, Μακρής Δ., Βακόνδιος 4

Μέγας Αλέξανδρος (Ρώσσιος):

Βρόντζος 12, Βαρδικλής 4, Χατζίδης, Σουρλής 4, Μήτσου, Λούλας 5, Τονονίδης 13 •

Γυμ. Εν. Τρικάλων Αστέρας-ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια 19-48 (9-27) Διαιτητές: Τσούντσουρας-Ράγκος

Γυμ. Εν. Τρικάλων Αστέρας (Χατζής): Καραμπίνας, Μανώλης 4, Μπλιαμπλιας 11, Τάκης 2, Κεφαλάς, Δημόπουλος 2

ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια (Τζανόπουλος):

Αθανασόπουλος 5, Σγαρδέλης 6, Εχλερτ 1, Ζώης, Γκόρος, Χαλδαίος, Βάσσης 30, Ντομγιόνι 6, Ξιάχος

Κένταυρος-Ιρις Καβάλα 52-18 (16-5) Διαιτητές: Πλεξίδας-Τσιαπλής

Κένταυρος (Χατζούδη): Δημητριάδης 4, Χρυσοβέργης 2, Μαλτάς 8, Μιχαηλίδης, Σπυρολάρης 10, Κιουπρούλης 6, Τσιντάρης 22

Ιρις Καβάλα (Κουντουράς):

Μισίδης, Μαυρίδης, Βιζικίδης, Κουβάτσιος 2, Κονσούλας, Μωρατίδης, Δομβρίδης 3, Αράπογλου 13 (1)

Ο Θεσσαλός είχε ρεπό

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Σε 2 αγωνιστικές ΑΓ. 1. Πτολεμαίος TOTTIS 4 2 157 – 40 2. Κένταυρος 4 2 90 – 55 3. Αετοί Αθηνών 3 2 89 – 64 4. Μ. Αλέξανδρος 3 2 75 – 74 5. Αργοναύτες Βόλου 3 2 53 – 109 6. ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια 2 1 48 – 19 7. Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας 2 2 45 – 78 8. Ιρις Καβάλα 2 2 35 – 126

9. Θεσσαλός 1 1 26 – 53

ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ Α΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

2η αγωνιστική 1. Αλεξάντερ Γιοβάνοβιτς Πτολεμαίος «TOTTIS» 61 2. Αποστόλης Μουμτζόγλου Αετοί Αθηνών 40 3. Περικλής Τσαπανίδης Πτολεμαίος «TOTTIS» 39 4. Νίκος Τσιντάρης Κένταυρος 35 5. Γιώργος Μπλιάμπλιας Γυμ. Εν. Τρικάλων Αστέρας 25 6. Χρήστος Βρόντζος Μέγας Αλέξανδρος 24 7. Χρήστος Αράπογλου Ιρις Καβάλα 21 8. Σέργιος Μαλτάς Κένταυρος 19 9. Βασίλης Κωνσταντινόπουλος Αετοί Αθηνών 18 10. Κωνσταντίνος Ζαραγκότας Θεσσαλός 17 – Αλέξανδρος Τονονίδης Μέγας Αλέξανδρος 17 – Γκένης Σπυρολάρης Κένταυρος 17