Ομοσπονδία Σωματείων Ελλήνων Καλαθοσφαιριστών με Καρότσι – Συνέχισαν με νίκες οι πρωτοπόροι

Συνέχισαν με νίκες οι πρωτοπόροι

Τρίτη, 23 Μάρτιος 2010 20:21

Τα φαβορί “μίλησαν” και πάλι στο 15ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα της ΟΣΕΚΚ. Για τον Νότιο όμιλο Μαρούσι και ΠΑΣΚΑ επικράτησαν χωρίς καμία δυσκολία των Αετών Κρήτης και Δωδεκανήσου αντίστοιχα, ενώ οι Τιτάνες Αχαΐας πήραν ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα μετά τη νίκης του επί του Αστέρα Ολ. Χωριού. Για τον Βορρά ο Θεσσαλός και οι Αργοναύτες συνέχισαν με νίκες, επί της Καβάλας και του Μέγα Αλέξανδρου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
7η αγωνιστική Νότου
Μαρούσι – Αετοί Κρήτης 64-10 (26-4)
Διαιτητές
: Καραβίτης – Μελής.
Μαρούσι (Γιώρας): Μούκας 2, Μπόγδος, Χρόνης, Δήμου, Κωνσταντής, Τριανταφύλλου 28, Ντιαμπί 19, Πανούσης 8, Μελέτης 2, Ράσσα 5.
Αετοί Κρήτης (Κλαράκης): Κλαράκης 2, Ζαβουδάκης, Σκορδίλης 8, Βάλβης, Κόκκαλης, Μπουχαλάκης, Δαβράδος, Τζωρτζάκης.

ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια – Δωδεκάνησος 55-36 (26-14)
Διαιτητές
: Ντάβαρης – Τσάτσης.
ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια (Χρόνης): Γαλάνης, Σγαρδέλης, Ζαφείρης, Βάσσης 14 (1), Κωνσταντινόπουλος 1, Βατικιώτης, Έχλερτ 17, Μακρής 18, Ντομγκιόνη 5.
Δωδεκάνησος (Χατζηδημητρίου): Αναγνώστης, Μιχαήλου 5, Χαμάντι 14, Χατζηδημητρίου 2, Καρατζιάς, Παππάς 15, Στυλιανακάκης.

Αστέρας Ολ. Χωριού – Τιτάνες Αχαΐας 34-38 (18-11)
Διαιτητές
: Μαγκλογιάννης – Τσαχάκης.
Αστέρας Ολ. Χωριού (Δημόπουλος): Αθανασόπουλος 5, Μέργος, Γαλάτση 9, Γκοτζαράι 8, Λαμέ, Κιόσης, Γκόρος 1, Ζαπάρτας, Δημόπουλος 11.
Τιτάνες Αχαΐας (Κρίθης): Κοντογιάννης 12, Τατάνι 2, Κανελλόπουλος 2, Σπηλιόπουλος 5, Κρίθης 17.

10η αγωνιστική Βορρά
Ποντιακός – Φαέθων Καρδίτσας 08-52 (2-25)
Διαιτητές
: Κηπουρίδης – Πλεξίδας.
Ποντιακός (Ελευθεριάδης): Κοσμίδης 6, Ασίκ Αμέτ 2, Μπαροπτές, Μιχέιντζε, Αρβανίτης, Αλήογλου, Ελευθεριάδης.
Φαέθων Καρδίτσας (Ντέμος): Κάτσικας Α. 19, Τσιπράς 22 (1), Αγγέλης 7, Κολοβός 4, Μανιάτης, Κάτσικας Γ.

Ίρις Καβάλα – Θεσσαλός 30-64 (14-37)
Διαιτητές: Προκοπίου – Στούμπος.
Ίρις Καβάλα (Κουντουράς): Παπαδόπουλος 10, Μπράτσος 4, Δομβρίδης 3, Πετράκης 7 (1), Σαουλίδης 6, Μασμανίδης.
Θεσσαλός (Ζαραγκότας): Βαρυτιμίδης 16 (1), Πλεξίδας 19, Τσιόγκας 5 (1), Δαούλας 8, Ζαραγκότας 16.

Μέγας Αλέξανδρος – Αργοναύτες Βόλου 45-50 (16-19)
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης – Δροσόπουλος.
Μέγας Αλέξανδρος (Κοντός): Διμπιτούζης 20 (1), Χατζηκαντής 4, Κεφαλάς 9 (1), Μήτσου 2, Σκαλιστής 10.
Αργοναύτες Βόλου (Μανούκα): Τσονάρας 6, Μαλάτος 8, Καρακώστας, Βήχος, Χαϊμανατζής 10, Βλαχάκης 2, Μπαρτζώκας 10, Κυριάκης 14.

Σε εξ αναβολής αγώνες της 9ης αγωνιστικής
Φαέθων Καρδίτσας – Γυμν. Ένωση Τρικάλων “Αστέρας” 45-22 (24-09)
Διαιτητές: Αθανασόπουλος – Παπαδημητρίου
Φαέθων Καρδίτσας (Ντέμος): Τιπράς 8, Κάτσικας Α. 8, Ντέμος 21, Θεοδοσίου 4, Κολοβός 2, Μανιάτης 2, Αγγέλης, Κάτσικας.
Γυμν. Εν. Τρικάλων “Αστέρας” (Χατζής): Τάκης 7, Φιλίππου 8, Κεφαλάς 2, Μανώλης 2, Καρυώτης 3.

Αργοναύτες Βόλου – Θεσσαλός 47-70 (23-39)
Διαιτητές: Μόρφης – Καλούτσας.
Αργοναύτες Βόλου (Μανούκα): Τσονάρας 7, Μαλάτος 12, Καρακώστας, Βήχος, Χαϊμανατζής 11, Βλαχάκης 4, Μπαρτζώκας 2, Κυριάκης 11, Γιαμάς.
Θεσσαλός (Ζαραγκότας): Παπαγεωργίου, Βαρυτιμίδης 7 (1), Πλεξίδας 19, Τζήκας, Δαούλας 5, Ζαραγκότας 27, Μπαρμπαγεωργόπουλος 4, Αθανασίου, Τσιόγκας 8.

Μέγας Αλέξανδρος – Άρης 31-50 (11-19)
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης – Νικηφορίδης.
Μέγας Αλέξανδρος (Κοντός): Βρόντζος 10, Διμπιτούζης 12, Χατζηκαντής 5, Σκαλιστής 2, Μήτσου 2.
Άρης (Χατζούδη): Γεωργίου 2, Μαλτάς 4, Χατζηαργυρίου 2, Χρυσοβέργης 12 (2), Τσιντάρης 15, Οικονόμου 4, Σπυρολάρης, Κιουπρούλης 11.

Ποντιακός – Ίρις Καβάλα 26-82 (12-40)
Διαιτητές: Δροσόπουλος – Ασλανίδης.
Ποντιακός (Ελευθεριάδης): Ασίκ Αμέτ 4, Αλίογλου 6, Κοσμίδης 16, Μπαροπτές, Μιχέιντζε, Αρβανίτης.
Ίρις Καβάλα (Κουντουράς): Θωμαϊδης 20, Αράπογλου 15, Παπαδόπουλος 13 (1), Δομβρίδης 16, Σαουλίδης 18.

Σε εξ αναβολής αγώνα της 3ης αγωνιστικής
Θεσσαλός – Ίρις Καβάλα 65-32 (42-16)
Διαιτητές: Προκοπίου – Ασλανίδης.
Θεσσαλός (Ζαραγκότας): Βαρυτιμίδης 8, Πλεξίδας 24 (1), Τσιόγκας 4, Μπαρμπαγεωργόπουλος 2, Τζήκας 2, Δαούλας 2, Ζαραγκότας 27.
Ίρις Καβάλα (Κουντουράς): Παπαδόπουλος 15, Θωμαϊδης 4, Μπράτσος 2, Πετράκης 4, Σαουλίδης 7, Μασμανίδης, Δομβρίδης.