Η κλήρωση του πρωταθλήματος

Στις 6 Δεκεμβρίου θα γίνει το πρώτο τζάμπολ της νέας αγωνιστικής χρονιάς, για το πρωτάθλημα της ΟΣΕΚΚ.
Το 14ο πανελλήνιο πρωτάθλημα ενισχυμένο και αρκετά αλλαγμένο, θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 6-7 Δεκεμβρίου, με τρεις ομίλους και μια νέα ομάδα. Ο χάρτης της ΟΣΕΚΚ από φέτος μεγαλώνει, καθώς στην Ξάνθη δημιουργήθηκε μια νέα παρέα, με την επωνυμία Ποντιακός ΑΜΕΑ, η οποία θα συμμετέχει σε όλες τις διοργανώσεις της ομοσπονδίας μπάσκετ με καρότσι.
Η πρόθεση της διοίκησης της ΟΣΕΚΚ να… διευρύνει τους ορίζοντές της από φέτος γίνεται πράξη και στόχος είναι να συνεχιστεί αυτή η προσπάθεια και τα επόμενα χρόνια με νέες ομάδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 14ου πρωταθλήματος:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 1η  Αγωνιστική  06-07/12/2008  Μέγας Αλέξανδρος – Δωδεκάνησος
     ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια – Θεσσαλός
 2η Αγωνιστική  13-14/12/2008  Θεσσαλός – Μέγας Αλέξανδρος
     Δωδεκάνησος – ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια
 3η Αγωνιστική  20-21/12/2008  Μέγας Αλέξανδρος – ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια
     Θεσσαλός – Δωδεκάνησος
 4η Αγωνιστική  10-11/01/2009  Δωδεκάνησος – Μέγας Αλέξανδρος
     Θεσσαλός – ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια
 5η Αγωνιστική  17-18/01/2009  Μέγας Αλέξανδρος – Θεσσαλός
     ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια – Δωδεκάνησος
 6η Αγωνιστική  24-25/01/2009  ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια – Μέγας Αλέξανδρος
     Δωδεκάνησος – Θεσσαλός

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 1η  Αγωνιστική  06-07/12/2008  ΑΣΚΑ Μαρούσι – Αργοναύτες Βόλου
     Ίρις Καβάλα – Άρης
 2η Αγωνιστική  13-14/12/2008  Άρης – ΑΣΚΑ Μαρούσι
     Αργοναύτες Βόλου – Ίρις Καβάλα
 3η Αγωνιστική  20-21/12/2008  ΑΣΚΑ Μαρούσι – Ίρις Καβάλα
     Άρης – Αργοναύτες Βόλου
 4η Αγωνιστική  10-11/01/2009  Αργοναύτες Βόλου – ΑΣΚΑ Μαρούσι
     Άρης – Ίρις Καβάλα
 5η Αγωνιστική  17-18/01/2009  ΑΣΚΑ Μαρούσι – Άρης
     Ίρις Καβάλα – Αργοναύτες Βόλου
 6η Αγωνιστική  24-25/01/2009  Ίρις Καβάλα – ΑΣΚΑ Μαρούσι
     Αργοναύτες Βόλου – Άρης

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

 1η  Αγωνιστική  06-07/12/2008  Ποντιακός – Φαέθων Καρδίτσας
     Αετοί Κρήτης – Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας
 2η Αγωνιστική  13-14/12/2008  Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας – Ποντιακός
     Φαέθων Καρδίτσας – Αετοί Κρήτης
 3η Αγωνιστική  20-21/12/2008  Αετοί Κρήτης – Ποντιακός
     Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας – Φαέθων Καρδίτσας
 4η Αγωνιστική  10-11/01/2009  Φαέθων Καρδίτσας – Ποντιακός
     Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας – Αετοί Κρήτης
 5η Αγωνιστική  17-18/01/2009  Ποντιακός – Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας
     Αετοί Κρήτης – Φαέθων Καρδίτσας
 6η Αγωνιστική  24-25/01/2009  Ποντιακός – Αετοί Κρήτης
     Φαέθων Καρδίτσας – Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας